Boys Basketball

14 vs Detroit Lakes 7:30 p.m.

16 at Thief River Falls 3:45 p.m.

19 at Hawley 7:30 p.m.

22 at Barnesville 7:30 p.m.

WDAY logo
listen live
watch live
Newsletter signup for email alerts

28 at Frazee 7:30 p.m.

30 at Breckenridge TBD

February

5 at Pelican Rapids 7:30 p.m.

11 vs Dilworth-Glyndon-Felton 7:30 p.m.

13 vs Esko 7:30 p.m.

16 vs Breckenridge 7:30 p.m.

19 vs Hawley 7:30 p.m.

25 vs Barnesville 7:30 p.m.

26 vs Pequot Lakes 7:30 p.m.

March

2 vs Frazee 7:30 p.m.

5 at Moorhead TBD

6 at Fergus Falls TBD

11 vs Pelican Rapids 7:30 p.m.

13 at Dilworth-Glyndon-Felton TBD



Girls Basketball

January

15 vs Fergus Falls 7:30 p.m.

16 at Roseau TBD

21 at Frazee 7:30 p.m.

23 vs Barnesville 7:30 p.m.

26 at Henning 7:30 p.m.

29 at Pelican Rapids 7:30 p.m.

February

4 at Dilworth-Glyndon-Felton 7:30 p.m.

9 at Breckenridge 7:30 p.m.

12 vs Hawley 7:30 p.m.

18 at Barnesville 7:30 p.m.

20 vs Dilworth-Glyndon-Felton 2 p.m.

23 vs Frazee 7:30 p.m.

25 vs Crookston 7:30 p.m.

March

2 at Pequot Lakes 7:15 p.m.

4 vs Pelican Rapids 7:30 p.m.

8 vs Breckenridge 7:30 p.m.

11 at Detroit Lakes 7:30 p.m.

12 at Hawley 7:30 p.m.



Gymnastics

January

26 at Detroit Lakes 6 p.m.

28 at Park Rapids Area 6 p.m.

February

2 Fergus Falls 6 p.m.

6 vs Bemidji 11 a.m.

11 vs Detroit Lakes 6 p.m.

23 at Willmar 6 p.m.

27 vs Melrose Area 12 p.m.

March

9 vs Park Rapids Area 6 p.m.



Wrestling

January

15 at Bemidji w/ Thief River Falls 5 p.m.

19 vs Fargo Davies and Ottertail Central 5 p.m.

22 vs Bertha-Hewitt-Verndale and United North Central 5 p.m.

28 vs Frazee and Grand Rapids 5 p.m.

February

2 at Willmar 5 p.m.

5 vs Brainerd and Minnewaska Area 5 p.m.

9 vs Detroit Lakes and Moorhead

12 at Bemidji w/ St. Michael/Albertville

16 at United Clay Becker w/ Pelican Rapids (LP-A HS)

19 at Badger/Greenbush-Middle River 5 p.m.

25 at Morris Area w Belgrade-Brooten-Elrosa 5 p.m.

March

2 at Pequot Lakes/Pine River-Backus w/ Alexandria 5 p.m.

5 at Pelican Rapids w/ Dilworth-Glyndon-Felton 5 p.m.



Boys Hockey

January

14 vs Kittson Central 7 p.m.

16 at Warroad 2 p.m.

21 at Prairie Centre (Sauk Centre HS) 7:15 p.m

26 vs Red Lake Falls 7 p.m.

28 at Wadena-Deer Creek 7 p.m.

February

2 vs Wahpeton/Breckenridge 7 p.m.

5 at Pequot Lakes 7 p.m.

9 at Park Rapids Area 7:30 p.m.

12 at Fergus Falls 7:15 p.m.

16 vs Pequot Lakes 7 p.m.

18 at East Grand Forks 7 p.m.

25 vs Prairie Centre 7 p.m.

27 at Thief River Falls 3 p.m.

March

2 vs Park Rapids Area 7 p.m.

4 at Crookston 7:30 p.m.

6 at Alexandria Area 7:15 p.m.

11 vs Wadena-Deer Creek 7 p.m.

13 vs Crookston 2 p.m.



The boys swim/dive season is still being scheduled.

All schedules subject to change. Live schedules are available online at holconference.org